hamciu hamciu

Szanowni Państwo,
mam nurtujący mnie problem. Moja profesor od biologii wielokrotnie podczas lekcji używa sformułowania: chamciu chamciu (chodzi o konsumpcję). Powiedziała nam, że możemy używać go na klasówkach, jeżeli tylko napiszemy je poprawnie ortograficznie. Moje pytanie zatem brzmi: czy chamciu chamciu pisze się przez h, czy przez ch?
Z poważaniem,
Krystyna Deresz
Dotychczas myślałem, że onomatopeja ham ham naśladuje szczekanie psa, z Pani listu się dowiaduję, że może imitować także odgłosy powstające przy jedzeniu. Pisać by należało ją przez h, choćby dlatego, żeby nie kojarzyła się z chamem. Nawet jednak i w takiej pisowni słowo brzmi dość pospolicie. Zdziwiła mnie zachęta, aby używać jej na klasówkach. Po co?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski