handmade

Witam,
mam pytanie, jak stosować i jak pisać wyrażenie obcojęzyczne hand made. Oddzielnie, razem, z myślnikiem? Spotkałam się już z wszystkimi tymi możliwościami i pytałam wielu osób, nikt mi nie potrafił jednoznacznie poradzić.
Jest to wyrażenie angielskie nie przyswojone polszczyźnie, zatem można je pisać po angielsku. Mój słownik oksfordzki podaje pisownię handmade. Wprawdzie spotyka się w angielskojęzycznych tekstach zapis hand made, ale rzadziej. Również na polskich stronach internetowych pisownia łączna przeważa nad pisownią rozdzielną i pisownią z dywizem. Kierując się zwyczajem, doradzam więc pisownię łączną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski