helpdesk

Czy w języku polskim istnieje słowo helpdesk? Nie znalazłam go w żadnym ze słowników PWN dostępnych przez Internet, natomiast tak właśnie przetłumaczono angielskie helpdesk w Wielkim słowniku angielsko-polskim PWN Oxford. Wolałabym użyć sformułowania stanowisko pomocy, proponowane na przykład przez btinfo… A może walczę z wiatrakami?
Jeśli słownik tłumaczy słowo angielskie przez identyczne słowo angielskie, to rzeczywiście coś jest nie tak. Zwłaszcza, że helpdesk pozostaje słowem żargonowym, które ogółowi może być mało znane.
Mirosław Bańko