hierarchia nawiasów

Szanowni Państwo,
proszę o rozstrzygnięcie zapisu jednostek – czy zapisywać je w nawiasach kwadratowych, czy nie. Jeśli w tabeli, w główce mamy np. podane c J/(kg x K) (ciepło, dżule na kilogram razy kelwin), to ten nawias również powinien być kwadratowy?
Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam
W algebrze ogólnej kolejność stosowania poszczególnych typów nawiasów (okrągłych, kwadratowych, klamrowych, kątowych) nie jest znormalizowana. W pracach edukacyjnych, zawodowych i tym podobnych publikacjach o charakterze popularnym zwyczajowo stosuje się następującą kolejność nawiasów: ( ), [ ] i { } w celu odwzorowania hierarchii działań. W podanym wzorze najlepiej użyć nawiasów okrągłych, kwadratowe rezerwując dla bardziej skomplikowanych równań, np.
(l/m) = 3,6-1 [v/(km/h)] (t/s)
Adam Wolański