hipokrytyczny

Jak brzmi przymiotnik od słowa hipokryzja? Hipokrytyczny? Hipokryzyjny? :) Jeszcze inaczej?
Stary już, ale nieoceniony w wypadku rzadkich wyrazów 8-tomowy Słownik języka polskiego, zwany warszawskim, podaje hasło hipokryzyjny, ale nie ilustruje go żadnym cytatem. W powojennym 11-tomowym Słowniku języka polskiego jest słowo hipokrycki, ale pochodzi ono od rzeczownika hipokryta, nie od hipokryzja. W Korpusie Języka Polskiego mamy jeden cytat na hipokryzyjny i dwa na hipokrytyczny. Za pierwszą z tych form przemawia bardzo wyraźna analogia do innych licznych wyrazów na -zja, por. telewizja – telewizyjny, aluzja – aluzyjny, inwazja – inwazyjny itp. Znając jednak siłę odziaływania języka angielskiego na dzisiejszą polszczynę, można spodziewać się, że upowszechni się forma hipokrytyczny (po angielsku hypocritical).
Mirosław Bańko