homografia

Witam,
czy moógłby Pan podać mi kilka przykładowych słów, które w zależności od wymowy znaczą coś innego?
Pozdrawiam.
Polskie cis [ćis] to drzewo lub krzew, a cis [c-is] to termin muzyczny. Rosyjskie мука [m'uka] to 'męka', a мука [muk'a] to 'mąka'. Angielskie insult ['insalt] to 'obraza', a insult [ins'alt] to 'obrazić'. Wyrazy takie – o identycznej pisowni, ale różnej wymowie – nazywamy homografami.
Mirosław Bańko, PWN