hydraulik

Proszę mi powiedzieć, gdzie pada akcent w wyrazie hydraulikiem – „On jest hydraulikiem”.
Za wyjaśnienie bardzo dziękuję.
Nowy słownik poprawnej polszczyzny za wzorowe uznaje tu akcentowanie drugiej sylaby: [hydraulik], [hydraulika], [hydraulicy]. Poparłby więc, jak się możemy domyślać, także formę [hydraulikiem]. Akcentowanie przedostatniej sylaby, a więc [hydraulik], [hydraulika], [hydraulicy], słownik ocenia jako potoczne.
Mirosław Bańko, PWN