hyletyka

Witam. Co oznacza słowo hyletyka i czy jest ono powiązane z greckim terminem filozoficznym hyle? Dziękuję i pozdrawiam redakcję;)
Cytuję definicję z Wielkiego słownika wyrazów obcych PWN: „u E. Husserla: dziedzina doznań zmysłowych”. Dalsza część hasła pokazuje, że Pański domysł na temart związków tego słowa z greckim terminem oznaczającym materię jest słuszny.
Mirosław Bańko, PWN