Ćpać i jemu podobne

Moje pytanie dotyczy odmiany czasownika ćpać dla trzeciej osoby liczby mnogiej w czasie przeszłym w trybie niedokonanym.
Oglądając film Pokahontas przypomniało mi się, że Indianie łowili ryby, odurzając je uprzednio preparatem roślinnego pochodzenia. Oznacza to, że oni te ryby doprowadzali do stanu, młodzieżowo ujmując, naćpania, czyli je – i tu nie jestem pewna – naćpywali?

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
El
Po pierwsze, czasownik naćpać nie występuje w stronie czynnej (ani biernej), lecz zawsze w stronie zwrotnej – naćpać się – i wskazuje na czynność nakierowaną na podmiot (Jan się naćpał – ‘Jan odurzył się narkotykami’). Nie mówimy zatem Jan naćpał Marysię (‘Jan odurzył Marysię’).
Po drugie, jest to czasownik dokonany i nie ma odpowiednika niedokonanego. Inaczej mówiąc, nie istnieje forma naćpywać (się).
Po trzecie, naćpać (się) nie jest nie jest formą czasownika ćpać, lecz zupełnie odrębnym wyrazem.
A zatem, jeśli chcemy powiedzieć, że Indianie odurzali ryby narkotykami, to nie posłużymy się czasownikiem pochodnym od ćpać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski