Domena

Dzień dobry,
nurtuje mnie, jak poprawnie napisać opublikuj stronę internetową na własnej domenie / pod własną domeną. Czy któraś z tych wersji (a może żadna?) jest preferowana?

Pozdrawiam,
Teresa
Domena ma jeszcze nieustabilizowaną składnię – występuje w różnych konstrukcjach: w domenie, pod domeną, na domenie. Wydaje się, że najwłaściwsze są dwie ostatnie, gdyż domena jest rodzajem adresu – jej nazwa wchodzi zatem w takie połączenia, w jakie wchodzi rzeczownik adres.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski