Eliminacje

Które z wymienionych konstrukcji są prawidłowe: eliminacje do mistrzostw świata czy eliminacje mistrzostw świata; mecz eliminacyjny do mistrzostw świata czy mecz eliminacyjny mistrzostw świata?
W obu wypadkach poprawne są obie konstrukcje – eliminacje do mistrzostw świata i eliminacje mistrzostw świata (obie notuje Wielki słownik języka polskiego pod red. P. Żmigrodzkiego; www.wsjp.pl) oraz mecz eliminacyjny do mistrzostw i mecz eliminacyjny mistrzostw.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski