Etiuda As-dur Chopina

Szanowni Państwo,
WSO podaje hasło Etiuda As-dur Chopina. Czy zgodnie z regułą [73] wyraz etiuda nie powinien być oddany małą literą? Jest tam nawet podobny przykład: IX symfonia Beethovena.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Etiuda As-dur Chopina jest konkretną nazwą własną dziesiątej z dwunastu etiud skomponowanych w latach 1829-1832 przez Fryderyka Chopina (występuje niekiedy w dłuższej wersji Etiuda As-dur op. 10 nr 10 Fryderyka Chopina). Stąd człon etiuda oddany wielką literą. Napiszemy etiuda As-dur, kiedy wyraz etiuda potraktujemy jako gatunkową nazwę utworu (As to oznaczenie tonacji durowej, majorowej, w przeciwieństwie do tonacji molowej, minorowej, dlatego w członie As-dur pojawia się wielka litera). Tak też stawia całą sprawę Wielki słownik ortograficzny PWN pod redakcją E. Polańskiego (Warszawa 2017, wyd. IV, dodruk poprawiony, s. 394): etiuda As-dur, ale: Etiuda Ad-dur Chopina.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie