Fantasy a fantastyka

Przejdę od razu do sedna – czy można używać fantasy jako synonimu słowa fantastyka? Chodzi mi oczywiście o literaturę fantastyczną. Nie mogę znaleźć żadnego zamiennika, a nie ukrywam, że wygląda to nieprofesjonalnie, gdy co drugie zdanie w pracy zawiera fantastyka lub literatura fantastyczna.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Aleksandra.
Fantastyka to pojęcie nadrzędne wobec fantasy – oznacza gatunek literacki (i filmowy) cechujący się (w uproszczeniu) tym, że świat przedstawiony jest nierealny, nadprzyrodzony lub należy do odległej przyszłości. Utwory należące do fantasy (podgatunku fantastyki) zaś umieszczają wydarzenia w baśniowej scenerii, posługują się motywami związanymi z magią, ze światem nadprzyrodzonym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski