Gmach Główny (gmach główny) Muzeum Narodowego w Krakowie

Dzień dobry,
Czy poprawna jest pisownia Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie również gmach główny jest pisany dużą literą?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Jeśli Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie uznać w całości za nazwę własną, zapis wszystkich jej elementów wielką literą błędem nie jest. Urzędnicy w całej Polsce najchętniej tak właśnie piszą i żadnego uchybienia w tym nie widzą. Na stronie muzeum czytamy: W Gmachu Głównym MNK mają siedzibę dyrekcja i administracja Muzeum oraz Dział Finansowo-Księgowy. Mieszczą się tu również: Dział Głównego Inwentaryzatora, Dział Głównego Konserwatora, Sekcja Organizacji Wystaw, Sekcja Edukacji i Upowszechniania, Zespół Promocji, Zespół Marketingu, Redakcja Wydawnictw, Biblioteka z Czytelnią, Dział Spraw Pracowniczych, Dział Techniczny, Dział Eksploatacji i Wewnętrzna Służba Ochrony. Wielkie litery we wszystkich członach owych nominów propriów hulają sobie w najlepsze… Sprawniejsi jednak językowo użytkownicy polszczyzny słusznie dopatrują się w wyrażaniu gmach główny treści apelatywnych (w każdym muzeum jest przecież jakiś gmach główny). Proszę więc bez żadnych obaw pisać w rozmaitych tekstach o gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie (przypominam przy okazji o akcencie paroksytonicznym, a nie proparoksytonicznym w słowie muzeum…).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie