Hofstede

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o pomoc przy odmianie nazwiska Hofstede (Geert Hofstede, znany holenderski psycholog).
Czy nazwiska holenderskie odmieniamy tak jak niemieckie? Hofstedego?
Czy też a apostrofem? Hofstede’a?

Niestety, nie znalazłam nigdzie podpowiedzi.

Z wyrazami sympatii
Małgorzata Włodarczyk
Szanowna Pani,
jeśli litera e w przywołanym nazwisku jest wymawiana, to nazwisko to ma odmianę przymiotnikową, a więc:
D. Hofstedego,
C. Hofstedemu,
B. = D.,
N. Hofstedem,
Ms. (o) Hofstedem.

Jeśli zaś – co wydaje się mniej prawdopodobne – e jest nieme, to ostatnią głoską w nazwisku jest spółgłoska d, a zatem traktujemy je jak rzeczownik i według tego paradygmatu odmieniamy:
D. Hofstede’a,
C. Hofstede’owi,
B. = D.,
N. Hofstede’em
Ms. (o) Hofstedzie.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski