Idąc chodnikiem…

Szanowni Państwo!
Na sprawdzianie z imiesłowów dla siódmoklasistów mamy pytanie: „Które połączenie tworzy poprawną składniowo całość z podanym zdaniem?”.
Idąc chodnikiem,
A. przypomniało mu się pewne zdarzenie.
B. zrobiło mu się wesoło.
C. zobaczył kolegę.

Klucz podaje, że poprawna odpowiedź to B, choć wraz z osobami, które pokazały mi to pytanie, twierdzimy, że poprawna odpowiedź to C. Czy mamy rację?
W kluczu jest błąd – poprawna odpowiedź to C (Idąc do szkoły, zobaczył kolegę). Wersje A i B tworzą zdania, w których nie zachowano zasady tożsamości podmiotów.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski