Koedukacyjny

Szanowni Państwo!
Na Booking.com (i nie tylko tam) można spotkać oferty łóżko piętrowe w koedukacyjnym pokoju wieloosobowym. O jaką edukację tu chodzi? Czy to zdanie ma sens, skoro chodzi o miejsce noclegu, a nie salę wykładową?
Ktoś pytał kiedyś już o toaletę koedukacyjną.
Znaczenie przymiotnika koedukacyjny rozszerza się – istnieją toalety koedukacyjne czy pokoje koedukacyjne. Oczywiście, nie chodzi tu (mamy nadzieję…) o wspólną naukę osób obu płci, lecz o ich wspólne przebywanie. Z tradycyjnego znaczenia wyrazu koedukacyjny ‘taki, w którym uczą się i chłopcy, i dziewczęta’ eliminowany jest element związany z nauką i pozostaje wyłącznie ten dotyczący przeznaczenia dla osób obu płci. Takie użycie jest już, jak można sądzić, na tyle powszechne (w budynkach Uniwersytetu Warszawskiego niektóre toalety są opisane jako koedukacyjne właśnie), że w języku potocznym nie razi. W tekstach oficjalnych jednak (szczególnie naukowych) jednak chcielibyśmy widzieć koedukacyjny wyłącznie w jego podstawowym znaczeniu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski