Kredkować

Szanowni Państwo,
żona gani mnie za użycie czasownika kredkować (w znaczeniu: kolorować kredką). Czy ma rację? Czy takie słowo istnieje? Jeśli tak, jaki jest zakres jego użycia? Czy jest ono jakoś szczególnie nacechowane?
Z pozdrowieniami
czytelnik
Szanowny Panie,
czasownika kredkować nie rejestruje żaden dostępny mi słownik, ale jest on używany – w znaczeniu, które Pan przywołuje, a także (zapewne okazjonalnie) jako nazwa czynności robienia makijażu kredką. Zapewne jego nieobecność w słownikach wynika z jego niskiej frekwencji w tekstach (pamiętajmy, że słowniki notują tylko część leksyki). Słowo jest jednak poprawnie utworzone i przejrzyste znaczeniowo, a jeśli dodatkowo jest potrzebne, to nic mu nie można zarzucić.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski