Kwarantanna

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie słowa kwarantanna, a mianowicie tego, czy jeśli ktoś został objęty kwarantanną, to jest na kwarantannie, w kwarantannie, czy może jedno i drugie w zależności od tego, czy mówimy o stanie przymusowego odosobnienia, czy miejscu owego odosobnienia.
Mówimy: na kwarantannie, mając na myśli sytuację przymusowego odosobnienia, i w (jakiejś) kwarantannie (w kwarantannie domowej, w cholerycznej kwarantannie), mając na myśli miejsce izolacji.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski