Literacka Nagroda Nobla

Szanowni Państwo,
chciałbym dopytać o pisownię wyrażenia Literacka/literacka Nagroda Nobla. Jeśli jest to nazwa własna, to reguła [87] zaleca wielką literę (tak też notuje to hasło encyklopedia PWN). Z drugiej porada https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/literacka-Nagroda-Nobla;14751.html zasiewa wątpliwość w tej kwestii. Pytanie więc: czy Literacka Nagroda Nobla jest pełną nazwą nagrody, czy przymiotnik literacka jest tylko opisowy?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Wielki słownik ortograficzny PWN, red. E. Polański (Warszawa 2017, wyd. IV, dodruk poprawiony) sankcjonuje pisownię Literacka Nagroda Nobla (hasło literacki: nagroda literacka, ale: Literacka Nagroda Nobla, s. 628). Zainteresowanych odsyła się do reguły [87] 10.30.1, że „Wielką literą piszemy nazwy nagród, których drugi człon (…) ma bliższe określenie przymiotnikowe, np. Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus, (…) Pokojowa Nagroda Nobla”. A zatem należy się trzymać tego ustalenia normatywnego.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie