Lokować

Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć jakiego przypadku należy używać ze sformułowaniem lokować pieniądze w: lokować pieniądze w aktywa siakie […] czy raczej lokować pieniądze w aktywach siakich […].

Pozdrawiam
Joanna
Czasownik lokować, uzupełniony dopełnieniem biernikowym (np. lokować pieniądze), jest określany wyrażeniem „w + miejscownik”. Powiemy zatem: Lokował pieniądze w aktywach, Lokował oszczędności w papierach wartościowych itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski