Meczów, tuszów

Witam serdecznie,
na wstępie bardzo Państwu dziękuję za zaangażowanie w podtrzymanie poprawności słowa polskiego, wspaniale móc odwiedzić serwis, który jest rzetelny i co do którego nie mam najmniejszych wątpliwości w kwestii wiarygodności. Pytanie następujące: skoro mecz odmienia się (o zgrozo) jako tych meczów, to czy tusz (do rzęs) odmienia się jako tych tuszów? Lepiej brzmi tuszy do rzęs, ale tuszy kojarzy się raczej z tej tuszy (w sensie gabarytów, dla przykładu ktoś jest przy tuszy).
Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy i cieszymy się, że nasi Czytelnicy uważają ją za potrzebną.
Jeśli chodzi o mecze i tusze – mówimy: (tych) meczów i (tych) tuszów (nie: tuszy).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski