Mogę – możliwy

Czy można uzasadnić pisownię ż w wyrazie możliwy wymianą na g w wyrazie mogę? I czy drzewo wymienia się na drewno?
Dziękuję
Uzasadnieniem wymiany jakiejś głoski na inną głoskę (którym odpowiadają różne litery) jest wspólne pochodzenie słów zawierających te głoski (litery). Nie zawsze jednak wspólne pochodzenie dwóch wyrazów jest współcześnie uświadamiane – ich znaczenia bowiem mogły się bardzo rozejść (np. dlatego że wyrazy te już dawno temu straciły ze sobą związek). Niewątpliwie odczuwalny jest związek między mogę i możliwy, choć bliższe byłyby skojarzenia (ja) mogę i (on) może – są to przecież dwie formy fleksyjne tego samego czasownika (móc). Wyrazy drewno i drzewo mają wspólne pochodzenie, jednak sięga ono czasów prasłowiańskich i może nie być współcześnie odczuwane.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski