Odrzwia

Witam, wraz z znajomą nie możemy dojść do konsensusu odnośnie słowa odrzwia.
Według niej słowo odrzwia to rzeczownik, oznaczający stare drzwi; jednak według mnie również może być czasownik – czynność, która sprawia, iż drzwi przestają być drzwiami (np. Ala odrzwia owe drzwi, to by znaczyło iż Ala dla przykładu wyjmuje klamkę, zamek, zawiasy z drzwi, co znaczy iż z drzwi zostały odrzwione i zamiast nich mamy teraz wyłącznie kawał drewna).
Przyznam, że nie znam czasownika odrzwić (???), nie znalazłam go również w dostępnych źródłach. Niewątpliwie odrzwia to rzeczownik mający kilka znaczeń – wszystkie związane z drzwiami.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski