Pandyra

Czy żeńskie nazwisko Pandyra odmienia się? Ja uważam, że tak, natomiast koleżanka, która nosi to nazwisko, twierdzi, że nie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Właścicielka nazwiska tkwi w błędzie – jej nazwisko odmienia się tak jak każdy rzeczownik żeński o podobnym zakończeniu (np. wiara). Dotyczy to nazwiska Pandyra noszonego zarówno przez kobietę (Nie ma pani Pandyry, Dziękuję pani Pandyrze), jak przez mężczyznę (Idę z panem Pandyrą, Myślę o panu Pandyrze).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski