Panna młoda

Czy panna młoda w dniu swojego ślubu jest panną młodą do momentu przysięgi małżeńskiej a z kościoła wychodzi będąc już panią młodą, czy też poprawnie jest tak do niej mówić w całym dniu ślubu i przez całe wesele?
Pozdrawiam
Wyrażenie panna młoda ma charakter frazeologiczny, a więc nie należy go odczytywać dosłownie. Panną młodą jest kobieta w dniu swojego ślubu i w czasie wydarzeń związanych ze ślubem – niezależnie od tego, czy jest rzeczywiście młoda i czy jest rzeczywiście panną (biorąc ślub, mogła być rozwódką lub wdową.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski