Paraboloida, elipsoida

Szanowni Państwo,
czy słowa takie jak paraboloida, elipsoida można wymawiać jedynie tak, jak się je pisze, czy może być też: [parabolojda], [elipsojda]?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W przywołanych wyrazach mamy do czynienia – i w mianowniku, i w przypadkach zależnych – z i niezgłoskotwórczym, podobnie jak np. w słowie sinusoida. Wymawiamy je zatem: [parabolojda], [elipsojda], [parabolojd], [elipsojd] itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski