Pismo prezesa czy pismo od prezesa?

Szanowni Państwo,
zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, która z poniższych form jest poprawna: w mailu przesyłam pismo zarządu spółki czy w mailu przesyłam pismo od zarządu spółki.
W Internecie równie często spotykam np. pismo Prezesa, jak i pismo od Prezesa.

pozdrawiam serdecznie
Agata Gąsiorek
Szanowna Pani,
poprawne są obie formy – pismo zarządu oraz pismo od zarządu. Ta pierwsza wskazuje na jakiekolwiek pismo wystosowane przez zarząd, nawet takie, które nie jest kierowane do żadnego adresata (pismo zarządu w sprawie…). Ta druga (pismo od zarządu) zaś wymaga wskazania (nawet w domyśle) jakiegoś adresata – użyte w niej słowo pismo oznacza oficjalny list.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski