Plac a dwór

Witam
Mam wątpliwości dotyczące dwóch słów. Czy istnieje jakaś różnica, kiedy mówimy wychodzę na plac, a wychodzę na dwór?
Z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam :)
W języku ogólnopolskim plac nie jest synonimem dworuplac to przestrzeń w mieście powstała zwykle przy zbiegu ulic, a dwór to każda przestrzeń poza budynkiem. Jeśli jednak jesteśmy na Górnym Śląsku, to wyrażenia na plac i na dwór będą synonimiczne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski