Pracował w fabryce Wedla?

Szanowni Państwo!
Ostatnio pokłóciłem się o odmianę Wedel w poniższym zdaniu: Stefan pracuje obecnie w fabryce Wedla.
Czy odmiana została przeprowadzona poprawnie? Jak poprawnie należałoby napisać? Czy na przykład bez odmiany fabryce Wedel? Czy zastosowanie odmiany wskazuje na przynależność fabryki do Karola Wedla, który nie jest de facto właścicielem, gdyż nie żyje od 1902 roku?
Bardzo proszę o rozwiązanie powyższej zagwozdki.

Z poważaniem,
Daniel
Oficjalna nazwa firmy: LOTTE Wedel Sp. z o.o. nie jest używana w rozmowach potocznych. W tekstach nieoficjalnych pojawiają się różne konstrukcje z nazwą Wedel: pracował w Wedlu, pracował w fabryce Wedel, pracował u Wedla, pracował w fabryce Wedla. Wyrażenia w Wedlu i w fabryce Wedel – oba poprawne – najsilniej wskazują na to, że nazwa firmy „oderwała się” od nazwiska właściciela. Wyrażenia: u Wedla, w fabryce Wedla nie odpowiadają już współczesnej rzeczywistości, gdyż sugerują, że właścicielem fabryki w dalszym ciągu jest osoba z rodziny noszącej nazwisko Wedel.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski