Przyjaciel

Szanowna Poradnio,
które zdanie jest prawidłowe: Mam na półce 10 „Przyjaciół Wodzisławia” czy Mam na półce 10 „Przyjacieli Wodzisławia”? Chodzi tu o periodyk pt. „Przyjaciel Wodzisławia”.
Rzeczownik przyjaciel, niezależnie od tego, w jakim tekście został użyty, odmienia się w liczbie mnogiej nieregularnie. Poprawna więc forma dopełniacza to przyjaciół. A zatem ma Pan na półce 10 „Przyjaciół Wodzisławia”.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski