Przypomnieć

Skąd wzięła się forma przypomniesz? Czy taka odmiana obowiązuje w ogóle w języku polskim?
Czasownik przypomnieć (a także pozostałe utworzone od przestarzałego już pomnieć (‘mieć w pamięci’) w czasie przyszłym przybiera końcówki: (przypomnę), -isz (przypomnisz), -i (przypomni), -imy (przypomnicie), (przypomną). Błędna forma 2. osoby liczby pojedynczej: przypomniesz powstała najprawdopodobniej z przekonania, że skoro bezokolicznik kończy się na -eć, to i w formie osobowej powinno wystąpić e.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski