Saksonia- Anhalt

Szanowni Państwo,
Czy odmieniamy drugi człon nazwy kraju związkowego Saksonia-Anhalt?

Dziękuję i pozdrawiam!
W nazwach dwuczłonowych odmieniamy oba elementy, chyba że któryś z nich w ogóle jest w polszczyźnie nieodmienny (czy to na mocy reguły, np. Turku, czy na mocy zwyczaju, np. Bonn). A zatem skoro nazwa Anhalt (kraina historyczna w Niemczech) się odmienia, to odmienia się ona także w połączeniu odnoszącym się do współczesnego kraju związkowego: Saksonia-Anhalt. Moim
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski