Shah Rukh Khan

Jak odmieniać imię i nazwisko Shah Rukh Khan (taki bollywoodzki gwiazdor)? W szczególności chodzi o narzędnik.
Jak udało mi się ustalić, dwa pierwsze elementy to de facto jedna nazwa — Shahrukh, a zatem imię i nazwisko gwiazdora brzmi Shahrukh Khan. Jako że są one zakończone spółgłoskami, odmieniamy je jak rzeczowniki męskie: Nie ma Shahrukha (Shah Rukha) Khana, Przyglądam się Shahrukhowi (Shah Rukhowi) Khanowi, Idę z Shahrukhiem (Shah Rukhiem) Khanem, Rozmawiam o Shahrukhu (Shah Rukhu) Khanie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski