Skrining czy screening?

Często w publikacjach medycznych używane jest słowo skrining, tymczasem ja uparcie piszę screening, gdyż tylko tę wersję znajduję w słownikach. Czy skrining jest dopuszczalny?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Forma spolszczona (skrining) nie jest skodyfikowana, lecz jeśliby kiedykolwiek miała zyskać taki status, to musi się pojawiać w tekstach. Jak wynika z Pani (Pana?) listu, jest ona w uzusie, a zatem można sądzić, że za jakiś czas i w słownikach pojawi się (zapewne jako wariantywny wobec screeningu).
Wszystko więc wskazuje na to, że screening / skrining podzieli losy innych zapożyczeń, takich jak choćby jeans / dżins, meeting / mityng czy leader / lider. Jeśli chcemy, by zapożyczenia adaptowały się do naszego języka i nie raziły swoją obcością, to powinniśmy je spolszczać. Dlatego nie dziwmy się, że są tacy, którzy używają formy skrining. Oczywiście, nie ma też nic złego w posługiwaniu się zapisem usankcjonowanym przez słowniki (czyli screening).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski