Spodobał mi się czy podobał mi się?

Dzień dobry Państwu.
Mam pytanie dotyczące czasownika podobać się. Często słyszę, na przykład, po kinie, podobał mi się ten film. Ale mi się wydaje, że tu powinien być aspekt dokonany, to znaczy spodobał mi się ten film. Rozumiem, że Polacy mówią poprawniej, niż ja :) Ale dlaczego tu jest właśnie aspekt niedokonany i czy w ogóle nie mogę używać aspektu dokonanego?
Aspekt niedokonany (podobał mi się) wskazuje na pewną ciągłość, na to, że opisywany stan trwał jakiś czas. Aspekt dokonany (spodobał mi się) wskazuje na czynność jednorazową i krótkotrwałą (np. Spodobało mi się to, w jaki sposób Janek zareagował na zaczepki). Reakcją na obejrzenie filmu może być zarówno zdanie Spodobał mi się ten film, jak i Podobał mi się ten film.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski