Stasimon i epeisodion

Dzień dobry, proszę o rozwianie wątpliwości dotyczących odmiany słowa stasimon i epeisodion.
Czy, analogicznie do epeisodia, można w mianowniku liczby mnogiej używać formy stasima (obok stasimony) ? Czy forma epeisodiony (obok epeisodia) jest poprawna?

Pozdrawiam
Agnieszka Matus
Słowniki (Słownik gramatyczny języka polskiego W. Saloniego i in.; www.sgjp.pl, Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego, Wielki słownik ortograficzny PWN) notują: stasimonstasimony, epeisodionepeisodia. W użyciu są jednak też nieskodyfikowane formy: stasima, epeisodiony.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski