Tezcatlipoca i Xipe Totec

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy odmiany imienia azteckiego bóstwa Tezcatlipoca oraz związanego z nim imienia Xipe Totec. Wydaje mi się, że we wszystkich przypadkach w ostatniej sylabie imienia Tezcatlipoca pozostanie c, z wyjątkiem dopełniacza: Tezcatlipoki. Podobnie w przypadku Xipe Toteca – wszędzie zdecydowałabym się na pozostawienie c, z wyjątkiem narzędnika: Xipe Totekiem.
Będę wdzięczna za odpowiedź, czy moje ustalenia są poprawne.

Z poważaniem
Felicyta
Szanowna Pani,
ponieważ w obu nazwach końcowe c wymawia się jako [k], to rzeczywiście w tych przypadkach, w których występuje miękka spółgłoska [k’], zapisujemy literę k.

Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski