Urlop

Szanowni Państwo!
Wg Słownika języka polskiego PWN urlop to ‘ustawowo zagwarantowana płatna lub niepłatna przerwa w wykonywaniu pracy’. Czy oznacza to, że tego określenia nie można używać w odniesieniu do pracujących na podstawie umów śmieciowych prekariuszy (nie mających tego typu ustawowych gwarancji)?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Mateusz Rusin
Potocznie mówimy, że pracownik poszedł na urlop, nawet jeśli jest to osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. W tekście prawnym jednak takie użycie kłóciłoby się z logiką.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski