W maju za rok

Dzień dobry,
Szanowna Poradnio,
Czy poprawnym jest powiedzieć i jak rozumieć jeśli dzisiaj powiem: w maju lub czerwcu za rok. Tak słyszałem w rozmowie, czy odnosić to jedynie do rocznika?
Pozdrawiam
Jeśli rozmawiamy w październiku 2018 r. i zapowiadamy, że spotkamy się w maju za rok, to odnosimy to wyrażenie do maja 2019 r.
Natomiast jeślibyśmy rozmawiali w grudniu 2018 r. i umawiali się na styczeń za rok, to jednak nie odnieślibyśmy tego do stycznia 2019 r., lecz do stycznia 2020 r. – rok to jednak 12 miesięcy (w języku potocznym – w przybliżeniu 12 miesięcy), a nie kilka czy kilkanaście dni.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski