Wątpić

Wątpię w to czy wątpię o tym? Która forma jest lepsza? Ta druga wydaje się bardziej logiczna.
Niezależnie od tego, która z konstrukcji wydaje się logiczniejsza, to poprawna jest tylko pierwsza – wątpić w coś.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
    Ponownie zadaję pytanie dotyczące formy wątpić o kimś, o czymś. Różne słowniki dopuszczają taką formę, choć kwalifikują ją jako rzadziej używaną. Skąd więc takie kategoryczne odrzucenie jej przez Poradnię?

    Ma Pan rację – moja odpowiedź była zbyt pochopna. Wątpić o czymś jest formą rzadszą, ale też poprawną. Proszę wybaczyć pomyłkę.

    Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski