Wegekucharz (?)

Czy neologizm wegekucharz (w zamyśle: ktoś, kto gotuje wyłącznie dania bezmięsne) jest fortunny i poprawnie zapisany?
W ostatnim czasie można zauważyć tendencję do wyodrębniania się cząstki wege- jako samodzielnego przedrostka (tworzone są takie nazwy jak wegemama ‘mama, która karmi swe dzieci w sposób wegański / wegetariański’, wegemenu ‘menu wegetariańskie’ itd.). Skoro mamy więc do czynienia z przedrostkiem, to musimy go zapisywać łącznie, a zatem: wegekucharz.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski