Wniebowstąpić – wniebowstępować

Szanowna Redakcjo,
czy od rzeczownika wniebowstąpienie można utworzyć czasownik wniebowstąpić? Chyba że lepiej byłoby oddzielnie – w niebo wstąpić. Wydaje mi się jednak, że wówczas narazić się można błąd składniowy (inwersję). Oba te przykłady w Korpusie pojawiają się jednostkowo, więc pewnie najbezpieczniej powiedzieć wstąpić do nieba.
Z poważaniem.
Czasownik wniebowstąpić już dawno został utworzony i jest notowany w niektórych słownikach języka polskiego. Jest pochodną zwrotu w niebo wstąpić. Forma niedokonana: wniebowstępować. W teologii chrześcijańskiej oznacza: ‘o zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie: wznieść się do nieba’.
Adam Wolański