Wymagania

Szanowni Państwo,
zajmuję się korektą tłumaczeń (głównie z języka niemieckiego) i ciągle kłuje mnie w oczy użycie wyrażenia wymagania dla w połączeniu z rzeczownikiem nieożywionym. Na przykład: wymagania dla rękawic ochronnych. Nie potrafię uzasadnić swoich wątpliwości, ale brzmi to dla mnie niepoprawnie. Chętnie poprawiłbym takie wyrażenie na wymagania wobec rękawic ochronnych, chociaż i to brzmi dziwnie. Czy taka poprawka byłaby uzasadniona z punktu widzenia poprawnej polszczyzny?
Rzeczownik wymaganie nie wchodzi w połączenia z nazwami nieosobowymi – powiedzielibyśmy raczej, że rękawice ochronne muszą spełniać określone kryteria. Jeśli już mielibyśmy użyć nazwy wymagania (np. w połączeniu z rzeczownikiem osobowym), to z przyimkiem wobec (wymagania wobec studentów).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski