Z chrztu czy: ze chrztu?

Przeczytałam pewne zdanie opisujące, co wynika z chrztu i mam wątpliwość… powinno być: ze chrztu jesteśmy uczniami Chrystusa czy z chrztu jesteśmy uczniami Chrystusa?

Pozdrawiam serdecznie, życząc Szczęśliwego Nowego Roku!
My także życzymy dużo pomyślności w nowym roku i śpieszymy z odpowiedzią. Zacytuję zasadę użycia przyimka ze (Słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. A. Markowskiego, 2004):
ze «forma przyimka: z, używana przed wyrazami rozpoczynającymi się od spółgłoski: s, z, ś, ź, ż, rz, sz, po której następuje inna spółgłoska oraz przed wyrazami rozpoczynającymi się od kilku spółgłosek; regionalnie (na południu Polski) także przed wyrazami rozpoczynającymi się od spółgłoski: z, s, ż, ś»: Ze złota, ze srebra. Ze szkoły, ze skóry, ze Szczecina, ze Świeradowa. Ze wstydu, ze wzruszenia. Także: ze Lwowa, ze mną [wym. ze mną], ze mnie [wym. ze mnie], ze snu [wym. ze snu a. ze snu], reg. małopol. ze sokiem, ze ziemi, ze Żywca.

Jak widać, przed wyrazami zaczynającymi się od głoski [x] (czyli ch) stosujemy formę z, a nie ze, a zatem poprawna wersja to z chrztu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski