Za tydzień (znów)

Szanowna Poradnio,
jednak jeszcze nie daje mi spokoju to określenie za tydzień. Czy może ono w ujęciu potocznym znaczyć za tygodniem trwającym w znaczeniu po trwającym tygodniu, za nim, w dowolnym dniu następnego tygodnia? Za jako za czymś niekoniecznie, zawsze za 7 dni?
Przykro mi, ale nie mogę udzielić innej odpowiedzi niż te, które (bodaj dwa razy) już przedstawiałam. Nic na to nie poradzę, że znaczenie wyrażenia za tydzień jest takie, a nie inne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski