Zaległa płatność, czyli zadłużenie

Czy prawidłowe jest sformułowanie zaległe zadłużenie? Czy samo słowo zadłużenie nie zawiera już w sobie informacji o zaleganiu z płatnością?
Będę wdzięczna za pomoc.
Zaległy to taki, który nie został załatwiony: zaległy sprawdzian to ‘nienapisany jeszcze sprawdzian’, a zaległa płatność to ‘nieuregulowana płatność’. Trudno sobie wyobrazić, co miałoby oznaczać wyrażenie zaległe zadłużenie – chyba rzeczywiście mamy tu do czynienia z pomyleniem zadłużenia z zaległą płatnością.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski