Znaleźć się a znajdować się

Szanowni Państwo!
Zastanawiam się nad takimi oto stwierdzeniami. Czy oba są poprawne? Bo może któreś z nich – nie, a może jedno jest lepsze/gorsze… nie wiem, stylistycznie, gramatycznie?

1. Stosowanie półśrodków nic nam nie dało. Znaleźliśmy się w punkcie zwrotnym.

2. Stosowanie półśrodków nic nam nie dało. Znajdowaliśmy się w punkcie zwrotnym.

Z poważaniem
Witold M.
Znaleźć się jest czasownikiem dokonanym, a więc wskazuje na czynność, która się już odbyła, skończyła (lub taki stan). Znajdować się zaś to czasownik niedokonany, wskazujący na czynność, stan itd. wciąż trwające. Teoretycznie więc oba zdania są poprawne – wszystko zależy od tego, co mają wyrażać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski