Życzę ci dużo sił

Czy poprawnie jest napisać Życzę ci dużo sił? Wydawało mi się, że to brzmi poprawnie, ale gdy zobaczyłem odmianę przez przypadki, to okazało się, że to dotyczy liczby mnogiej. Powinno być Życzę ci dużo siły. Tak przynajmniej wynika z wyników wyszukiwania. Jak unikać tego typu błędów?
Oba zdania – Życzę ci dużo sił i Życzę ci dużo siły – są poprawne. W pierwszym słowo siła występuje w liczbie mnogiej, w drugiej – w liczbie pojedynczej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski