czerwona księga

Szanowni Państwo,
czy w wyrażeniu czerwona księga (wykaz gatunków, np. zwierząt, zagrożonych wyginięciem) należy użyć wielkich liter? Czy napiszemy: Dla Polski Czerwoną Księgę zwierząt opracowuje Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie? I czy w związku z tym tytuł publikacji zawierającej ten wykaz powinien mieć postać np.: Polska Czerwona Księga zwierząt. Bezkręgowce?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Z poważaniem
Rafał Kostka
Wyrażenie czerwona księga – podobnie jak i biała księga – oznacza rodzaj publikacji urzędowej/instytucjonalnej. Wyrażenie to jest więc nazwą pospolitą i zapisujemy je od małych liter.
Adam Wolański